>

مقایسه برترین آنتی ویروس های اندروید

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-02-03 بازدید: 376 دیدگاه: 0

سایت معتبر Av-test.org در زمینه برترین نرم افزار های امنیتی موبایل (اندروید) رده بندی جدیدی را اختصاص داده است

این تصور که موبایل های هوشمند از گزند مخرب ها، آلودگی ها، تروجان ها و باج افزار ها در امان است تفکر و ذهنیتی اشتباه است. زیرا سیستم عامل هایی چون اندروید و ios درست همانند ویندوز ها در معرض آلودگی های بسیار خطرناک قرار میگیرد و گاه خسارات جبران ناپذیری را به بار می آورد.
 

بیش از 21.000 آلودگی و ویروس مختلف در این تست بررسی شدند.

در زمینه ی حفاظت و کارایی، این نرم افزار ها همیشه در دو فاز بررسی میشوند. اولین فاز رد شدن از سد تست محافظت همیشگی میباشد که در آن نرم افزار های آلوده که برخی آلوده و برخی دیگر قدیمی میباشند میبایست توسط هوش مصنوعی آنتی ویروس متوقف و فیلتر شوند. در وهله ی دوم وظیفه شناسایی و حذف موارد آلوده و مخرب های فراگیر میباشد. این نرم افزار های جعلی که در آن مخرب ها و تروجان های خطرناکی وجود دارد در مجموع چیزی حدود 10.500 عدد میباشد.

این مرحله بسیار خطرناک و مشکل توسط نرم افزار های امنیتی چون بیت دیفندر، کاسپرسکی ،سایمنتک و دیگر نرم افزار ها بررسی و آزمایش شده است و فیدبک آن مثبت گزارش شده است.

آیا آنتی ویروس و نرم افزار های امنیتی باطری گوشی همراه را خالی میکنند؟!

این شایعه که نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها باتری را سریعا خالی میکنند قطعا اشتباه است. در سه دوره کامل تست و آزمایش این آنتی ویروس ها، میزان قدرت و مصرف این انتی ویروس ها نظاره شد. تمامی این نرم افزار ها میزان رم و پردازش بسیار کمی را به خود اختصاص میدهند و میزان استفاده انرژی آنها به حداقل میرسد پس جای نگرانی در رابطه با ظرفیت باتری نمیباشد.
در یک تست دیگر، آنتی ویروس میبایست به نرم افزار های معمول و رایجی که در گوشی های همراه موجود میباشد اجازه نصب و اجرا بدهد و مانع از پردازش این نرم افزار ها نشود. برای این مقصود، لابراتوری چیزی حدود 6.000 نرم افزار از گوگول پلی و 3000 نرم افزار از دیگر منابع را استفاده کرده است. در نتیجه ی این آزمایش، از هر 25 نرم افزار، 5 اپلیکشین به مشکل برخورد کردند و به عنوان یک نرم افزار که به اشتباه مخرب شناسایی شدند.

اکنون به بررسی 3 آنتی ویروس برتر در این تست و مشاهده امتیازشان در این آزمایش میپردازیم:

 

 

در این رده بندی آنتی ویروس های بسیاری مقایسه شده اند. این مقایسه در دو حالت بر روی گوشی های هوشمند انجام شده است.

1. Bitdefender , Baidu , Sophos , Tencent  |  تست میزان شناسایی : 100% 

2. Kaspersky , Qihoo 360 , Symantec | تست میزان شناسایی: 99.9%

3. Cheetah , Eset , Entel | تست میزان شناسایی: 99.8%

و دیگر محصولات که میتوانید در عکس بالا جزییات ازمایش را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی