>

حفاظت از اطلاعات با وضع قوانین جدید سایبری

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-06-09 بازدید: 1815 دیدگاه: 0

Cybersecurity Research

چندی پیش، قانونی در چین وضع شد که در حوزه خود، به عنوان اولین قانون شناخته می‌شود و در پی آن است که با منع سوءاستفاده از ارائه دهندگان خدمات آنلاین، از اطلاعات کاربران آنلاین محافظت نماید.
این قانون جدید که در نوامبر سال گذشته در مجلس این کشور تصویب گردید، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی یا آی.اس.پی‌ها را از جمع‌آوری و فروش اطلاعات شخصی کاربران که با خدمات آنها ارتباطی ندارد، منع کرده است. 


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، کارمندان مدیریت امنیت سایبری نیز بر طبق این قانون، می‌بایست از اطلاعات به دست آمده محافظت نمایند و از فروش و نشر این اطلاعات خودداری کنند.
علاوه بر این موارد، دیوان عالی و دادستانی عالی کشور نیز تصریح کرده‌اند که کسانی که به صورت غیرقانونی بیش از 50 مورد از اطلاعات شخصی را نگهداری کنند، بفروشند یا ارائه نمایند، به عنوان موارد شدید تلقی شده و محکوم به حبس خواهند شد.

در این مقررات همچنین جدید تلاش شده است که نظارت و ذخیره داده‌ها برای شرکت‌هایی که در این کشور فعالیت می‌کنند نیز تقویت گردد.
ماده 377 قانون امنیت سایبری تصریح کرده است که اطلاعات شخصی شهروندان و داده‌های مهم مربوط به کسب‌وکارها حین فعالیت‌هایشان در قلمرو جمهوری خلق چین، توسط اپراتورهای زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس گردآوری می‌شود و باید در همان کشور چین نگهداری شود.البته به نظر کارشناسان، این ماده هنوز نتوانسته است اپراتورهای زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس را به طور مشخص تعریف کند و صرفاً یک تعریف بسیار کلی از آنها ارائه داده و بیان داشته است که در صورتی که اطلاعات موجود در دست این اپراتورها، نابود گردد یا قابلیت خود را از دست بدهد یا داده‌ها به بیرون درز نماید، می‌تواند آسیب جدی به امنیت ملی، اقتصاد ملی و منافع عمومی وارد سازد.

بر اساس گزارش دلویت، زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس را می‌توان به وب‌سایت‌ها، پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای تولیدی دسته‌بندی نمود. غیر از سازمان‌های مهمی که بر اقتصاد چین و معیشت مردم این کشور تأثیر می‌گذارند، وب‌سایت‌هایی که میانگین بازدید روزانه آنها بیش از یک میلیون در روز است نیز می‌توانند در زمره زیرساخت‌های اطلاعاتی حساس دسته‌بندی شوند.

بر چسب ها:
   
 
دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی