>

سازمان F.T.C راه های مقابله با باج گیر را ارائه میدهد.

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: آموزشی تاریخ: 2016-09-16 بازدید: 1045 دیدگاه: 0

سازمان F.T.C )کمیسیون تجارت فدرال) در رابطه با آلودگی های باج افزار به سازمان ها و مراکز هشدار داد. وی افزود که باج افزار ها اکنون خطرناک ترین آلودگی های موجود در فضای اینترنت میباشند.

باج افزار آلودگی میباشد که در آن هکر فایل های موجود در سیستم قربانی را تهدید به رمزنگاری و حذف همیشگی آن میکند مگر آنکه قربانی درخواست پرداخت پول باج گیر را برآورد کند. این تهدیدات در حال حاضر در صدر خطرناک ترین تهدیدات شبکه میباشد.

طبق گزارشات مسئول F.T.C "ادیث رامیرز" اکنون موج عظیمی از باج افزار های مختلف و خطرناک با سرعت بالایی در حال شیوع در سازمان ها، مراکز دولتی و شرکت های خصوصی میباشد. طبق این گزارش متوسط آلودگی سیستم ها روزانه 4000 هزار آلودگی میباشد و در سال گذشته شاهد یک افزایش 300 درصدی بوده ایم.

"انگیزه های مالی که در حال حاضر از حملات باج افزار ها انجام به وجود می آید این احتمال را میرساند که این آلودگی به این زودی ها دست از سر فضای اینترنت برنمیدارد. رامیرز توصیه میکند که سازمان ها و شرکت ها اقداماتی جهت به روز رسانی و پیشرفت امنیت شبکه خود انجام دهند تا از امنیت کارمندان مجموعه در مقابل تهدیدات خارجی محافظت شود. سازمان تاکنون اقدامات بسیاری را جهت بالا بردن امنیت شرکت ها و تجارت ها انجام داده است."

مثال های بسیاری از افزایش قربانیان باج افزار موجود میباشد. مرکز پزشکی بزرگ هالیوود در سال گذشته مبلغی در حدود 17.000 هزار دلار را به این باج افزار ها پرداخت کرد، این باج افزار سیستم های اطلاعات بیمارستان و مرکز را آلوده کرده بود و درخواست پرداخت پول از این مرکز کرده بود. چند هفته بعد نیز سازمان سلامت Medstar نیز به باج افزار دچار شد که باعث تخریب شبکه ی ده ها بیمارستان در سراسر واشنگتون شد و این آمار همچنان در حال افزایش میباشد.

سازمان های خصوصی، دولتی همگی پتانسیل های بالقوه برای مورد هدف واقع شدن باج افزار ها میباشند که میتوانند در غالب ایمیل های کلاهبرداری، وب سایت های نامطمئن و فلش های آلوده انتقال یابند.
بر اساس آمار سازمان تجارت فدرال و امنیت، اکنون 93 درصد از ایمیل های کلاهبرداری قطعا حاوی باج افزار های خطرناک میباشند.
"پیشتر، این هکر ها بر روی ایمیل های اسپم و هرزنامه ها برای نفوذ به سیستم قربانیان حساب باز کرده بودند ولی از آنجایی که لایه های امنیتی هرزنامه ها در ماه های گذشته پیشرفت و ارتقای زیادی کرده است، این هکر ها به کلاهبرداری Spear-Phishing روی آورده اند که در آن سازمان مشخصی یا فرد خاصی را هدف قرار میدهد"


سازمان FTC به شرکت ها در رابطه با باج افزار هشدار میدهد.

سازمان FTC شبانه روز در حال تلاش برای یافتن راه های مقابله ی بیشتر با اینگونه باج افزار ها میباشد و اینکه منشا این حملات از کجا آغاز میشود. رامیرز اشاره میکند که سازمان ها و شرکت ها میبایست مرتبا  در رابطه با این حملات هوشیار باشند و پیشگیری های لازم جهت بالا بردن امنیت مجموعه را انجام دهند.

همچنین آنتی ویروس بیت دیفندر 10 راه حل جدید برای مقابله با باج گیر ها نیز ارائه میدهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی