>

باج افزار Jaff بیشترین میزان ارسال ایمیل آلوده را دارد

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-06-02 بازدید: 1994 دیدگاه: 0

یک با‌ج‌‌افزار جدید که خود را با نام Jaff معرفی می‌کند در هر ساعت بیش از ۵ میلیون پست الکترونیکی می‌فرستد تا از این طریق بتواند کاربران را به دام بیاندازد.

به نقل از اینکوئیرر، این باج‌افزار به گونه‌ای طراحی شده است که هر بار وارد یک رایانه شده و پس از قفل کردن اطلاعات داخلی آن، ۱.۷۹ بیت‌کوین (۲۷۸۰ پوند) پول درخواست می‌کند تا قفل اطلاعات را باز کند و آنها را بار دیگر در اختیار کاربر بگذارد.

به گفته مرکز امنیتی Forcepoint،‌ ایمیل‌های آلوده به این باج‌افزار بوت‌نت Necurs را در خود جا داده‌اند.
 این ایمیل‌ها به طور کلی، رایانه‌های شخصی را هدف گرفته و از این طریق، باج‌گیری می‌کنند. لیکن در برخی موارد می‌توانند دیگر دستگاه‌های حساس از جمله تجهیزات پزشکی را هم مورد هدف قرار داده و از این طریق، سلامت مردم را هم به خطر بیاندازند.

مرکز Forcepoint برای آنکه بتواند بررسی دقیقی در این زمینه انجام دهد، کمپین ویژه‌ای تشکیل داد و سه‌شنبه هفته گذشته فعالیت این باج‌افزار را بین ساعت ۹ صبح تا یک ظهر بررسی کرد. در پایان مشخص شد در این دوره زمانی دست‌کم ۱۳ میلیون ایمیل آلوده شناسایی شد.
 


این مرکز امنیتی توضیح داد سازمان‌های بریتانیا و آمریکا نخستین هدف این باج‌افزار بوده‌اند و پس از آن، کشورهای ایرلند، هلند، ایتالیا، آلمان، فرانسه، مکزیک و استرالیا هم در این زمینه آسیب دیده‌اند.

این باج‌افزار به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند ۴۲۳ نوع فایل را شناسایی و آنها را قفل کند و زمانی که پول مربوطه پرداخت می‌شود، بدون آنکه به اینترنت نیاز داشته باشد، به صورت آفلاین قفل اطلاعات را باز می‌کند.

پیشنهاد میشود برای جلوگیری و ممانعت از آلودگی به این باج افزار، در مجموعه خود اقدام به تهیه میل سرور نمایید، همچنین وجود دیواره آتش (Firewall) امری ضروری میباشد. و در آخر مهم ترین فاکتور امنیتی تهیه یک آنتی ویروس قوی با ماژول های مقاوم و هوش مصنوعی پیشرفته میباشد. پیشنهاد ما به شما تهیه آنتی ویروس بیت دیفندر گرویتی زون میباشد.

به علاوه ما راهکار هایی را در هفته پیشین جهت دریافت کمتر ایمیل های اسپم منتشر کردیم، برای مشاهده ی این توصیه های امنیتی اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی