>

باج افزار جدید اندروید از قربانیان درخواست اعلام رمز گوشی را میکند.

نوشته شده توسط: admin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-02-28 بازدید: 399 دیدگاه: 0

نوع جدیدی از باج افزار اندروید به نام Lockdroid یک روش متفاوت را برای باز کردن قفل تلفن های همراه به کار گرفته است و آن ترغیب قربانی به گفتن یک کد پس از پرداخت به باج افزار است.

این باج افزار، یکی از قدیمی ترین باج افزاران اندروید، تغییرات زیادی را به خود دیده است یکی از این تغییرات بزرگ این است که قربانی میتوانید با باج گیر ارتباط برقرار کند.

نسخه های پیشین از قابلیت پیشین باج افزاران که نشان دادن یک آدرس ایمیل در یک فایل یادداشت بود استفاده میکردند. اما در ماه گذشته، Lockdroid یک بارکد دو بعدی را بر روی صفحه کاربر به نمایش میگذارد که قربانیان میبایست آن را اسکن میکردند تا یک آدرس URL را دریافت کنند تا بتوانند مبلغ درخواستی باج گیر را پرداخت کنند.

 

تجربه ی جدید Lockdroid

بر اساس یک گزارش جدید از سایمنتک، این باج افزار Lockdroid از قابلیت QQ به جای ارسال نام کاربری در پایین صفحه ی باج افزار استفاده میکند.


تلفن همراه هوشمند که توسط باج افزار Lockdroid.E قفل شده است و از شیوه ی QQ برای ارتباط استفاده میکند

به قربانیان گفته میشود که به این ID پیغام دهند و با باج گیر در ارتباط باشند. و پس از بحث و مذاکره با باج گیر یک کد چهار رقمی برای باز کردن تلفن همراه خود دریافت میکنند.

 

باج افزار Lockdroid از قابلیت Baidu TTS برای باز کردن قفل موبایل ها استفاده میکند

برای رمزگشایی یک دستگاه، به قربانی گفته میشود که یک گزینه را فشار دهد و با گفتن کد قفل گشایی که توسط باج گیر به وی داده شده، تلفن همراه خود را باز کند.

این بار نخست است که یک باج افزار از قابلیت TTS (text-to-speech) برای باز کردن قفل های سیستم های خود استفاده میکند. نسخه های باج افزار Cerber پیشتر از این قابلیت تنها برای خواندن کد رمزگشا برای قربانی استفاده میکردند، نه بیشتر.

این باج افزار به نظر میرسد که تنها بر روی کسب و کار های چینی و کاربران چینی تمرکز دارد، زیرا یادداشت باج افزار تنها به زبان چینی قابل رویت میباشد.

این باج افزار برای هر قربانی از یک کد اختصاصی استفاده میکند. اما  یک محقق امنیتی به نام Dinesh Venkatesa اذعان دارد که میتواند با دسترسی به فایل سیستم های تلفن همراه، آن کد را به دست آورد. زیرا باج افزار کد قفل گشا را در یکی از Assets files ها پنهان میکند.

بهترین راه برای دچار نشدن به باج افزار های اندروید جلوگیری و اجتناب از نصب نرم افزارهایی میباشد که خارج از پلی استور رسمی گوگل موجود هستند و محدود کردن دسترسی نرم افزار ها به بخش های مختلف تلفن همراه.

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی