>

8 ترند اصلی باج افزاران اندروید

نوشته شده توسط: admin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-02-22 بازدید: 1183 دیدگاه: 0

مسلما هیچ فردی وقت کافی برای خواندن یک گزارش 18 صفحه ای در رابطه با باج افزاران را ندارد. بنابراین ما مطالب اصلی آن را به صورت خلاصه برای شما بازگو میکنیم.

 

این گزارش که دیروز توسط ESET منتشر شد، نگاهی بر عرضه ی باج افزاران در اکوسیستم اندروید در طی سال های اخیر می اندازد:

در سال 2016، سازندگان باج افزاران هدف هایشان را گسترده تر کردند و از سازمان های بزرگ امریکایی، مارکت و کسب و کار های آسیایی را هدف قرار دادند. همچنین یکسال قبل از آن بود که در سال 2015 از سازمان ها و شرکت های اروپایی به سازمان های امریکایی روی آوردند.
همچنین باج افزاران رشد 50 درصدی را نسبت به سال 2015 داشته اند.

همچنین میزان باج افزار هایی که از طریق ایمیل های هرز نامه منتشر میشوند به طرز قابل توجه ای افزایش یافته است.

جدا از یکسری استثنا ها، بیشتر باج افزاران اندروید در یکسری از نرم افزار های نصب شده بر روی دستگاه های هوشمند پیدا شدند که اکثریت این نرم افزار ها در گوگل پلی موجود نبودند.

باج گیران اخیرا شروع به رمزنگاری ظرفیت های ترابری (Payload) باج افزار های خود کرده اند تا از شناسایی سریع مخرب های خود جلوگیری کنند و در اکثر موارد مخرب های خود را در درون نرم افزار های خود به صورت یک بک دور پشتیبانی میکنند.

به غیر از رمزنگاری فایل ها یا قفل شدن صفحه ی موبایل، باج افزاران اندروید به تازگی خساراتی از قبیل پاک کردن سیستم عامل تلفن های همراه، تغییر گذر واژه PIN ، باز کردن مرورگر تلفن همراه و آدرس های ناشناس، ردیابی GPS و سرقت فایل های شخصی کاربر وارد کردند.

در اکثر مواقع، باج افزاران اندروید از طریق پروتکل HTTP به سرور های C&C های خود مرتبط میشوند. از این شیوه باج افزاران میتوانند رمزنگاری را نیز آغاز کنند.

همچنین در تصویر زیر تاریخ شماری و آمار عرضه ی باج افزاران طی سال های اخیر را مشاهده میکنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی