>

معرفی باج افزار جدید به نام Princess Locker

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2016-10-10 بازدید: 608 دیدگاه: 0

باج افزار Princess Locker به تازگی منتشر شده است و درخواست مبلغی نزدیک 2000 دلار را جهت بازگرداندن فایل های قربانی میکند.

این باج افزار اول اطلاعات قربانی را رمزنگاری میکند و سپس درخواست 3 بیت کوین (1.800 دلار) را میکند تا در عوض فایل های قربانی را باز گرداند. اگر پرداخت در زمان موعود انجام نشود، باج افزار مبلغ درخواستی را دوبرابر افزایش میدهد و درخواست 6 بیت کوین را میکند.

هنوز اطلاعات زیادی در رابطه با Princess Locker در دسترس نمیباشد و تنها چندین فایل کد شده و یادداشت های باج افزار مبنی بر چگونگی پرداخت در دسترس میباشد. اما با توجه به تجربیات به دست آمده توسط کارشناسان، این باج افزار فایل های قربانی را رمزنگاری میکند و سپس یک پسوند تصادفی به آخر هر فایل آلوده شده اضافه میکند که یک آی دی مشخص برای قربانی در آن لحظه به وجود می آید. این آی دی و پسوند سپس به احتمال زیاد به سرور کنترل و فرمان باج افزار ارسال میشود.
همچنین یک یادداشت به اسم زیر در کنار فایل های کد شده ساخته میشود:
!_HOW_TO_RESTORE_[extension].TXT
_HOW_TO_RESTORE_[extension].html.

این یادداشت های باج افزار شامل آی دی قربانی و لینک های مرتبط به درگاه های پرداخت TOR میباشد که قربانی از این طریق میتواند اطلاعات پرداخت را مشاهده کند.P

درگاه پرداخت باج افزار Princess Locker

درگاه پرداخت باج افزار Princess Locker تنها درگاه ممکن برای پرداخت به باج افزار و بازیابی فایل ها میباشد. زمانی که قربانی به این درگاه وارد میشود در اولین قدم درگاه قسمت انتخاب زبان را نشان میدهد که همینطور بی شباهت به درگاه پرداخت باج افزار Cerber نمیباشد.


صفحه انتخاب زبان


سپس قربانی به یک صفحه هدایت میشود که در آن میبایست ID انحصاری خود را که در یادداشت باج افزار موجود میباشد را وارد کند. پس از وارد شدن آنها سایت اصلی جهت پرداخت را نمایان میکنند که شامل اطلاعاتی چون مقدار پرداخت مبلغ به باج افزار را نشان میدهد. آدرس درگاه بیت کوین و همچنین چندین سوالات معمول که میبایست به آنان پاسخ داده شود.

 

سایت پرداخت این امکان را به قربانی میدهد که یکی از فایل ها را به رایگان رمزگشایی کنید. حداکثر حجم ممکن برای آپلود این فایل 1 مگابایت میباشد. اینکار برای اطمینان قربانی از توسعه دهندگان باج افزار میباشد که در آنان این اطمینان کاذب را ایجاد کند که قادر به بازگشت تمامی فایل های قربانی میباشند.

بر چسب ها:
   
دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی