>

40 درصد از سازمان های بین المللی دچار به آلودگی باج گیر شدند

نوشته شده توسط: admin منتشر شده در: ROOT تاریخ: 2016-08-10 بازدید: 728 دیدگاه: 0

نزدیک به 40 درصد از کل سازمان های جهانی در سال گذشته دچار به آلودگی (Ransomware) شده اند. از این تعداد قربانی بیش از یک سوم سود خود را به طور کامل از دست دادند و نزدیک 20 درصد این آمار به کل ورشکست شدند.

گزارش " وضعیت باج گیر" توسط شرکت Malwarebytes اسپانسر میشود و توسط شرکت تحقیقاتی Osterman راه اندازی شده است تا میزان حملات باج گیر را پوشش داده و همچنین چگونگی عملکرد این آلودگی در محیط های سازمانی، خسارات، نقاط نفوذی و تاثیرات آن را بررسی کند.

طی چهار سال گذشته، آلودگی باج گیر تبدیل به یکی از بزرگترین خطرات سایبری تبدیل شده است. تاکنون مطالعات زیادی مبنی بر میزان شیوع و چند شاخه شدن  این آلودگی در سازمان ها منتشر شده است.

از دیگر گزارشات بین المللی وضعیت سازمان ها میتوان به آمار های زیر اشاره نمود:

 • منبع حملات: 46 درصد از تمامی حملات باج گیر از طریق ایمیل ها منشا میگیرند.
 • خسارات حملات: نزدیک به 60 درصد از تمامی حملات باج گیر درخواست بیش از 1.000 دلار از قربانیان خود جهت رفع آلودگی و بازگشت فایل های حیاتی را داشتند و بیش از 20 درصد از این حملات درخواست 10.000 دلار را داشتند. 1 درصد از این آمار حتی درخواست مبلغی بیش از 150.000 دلار را داشتند.
 • خیلی از قربانیان تسلیم خواسته ی باج گیران میشوند: به صورت جهانی 40 درصد از قربانیان تسلیم خواسته ی باج گیران میشوند و مبلغ درخواستی را به آنان پرداخت میکنند.
 • زمان قابل توجهی صرف پاکسازی میشود: به طور متوسط 9 ساعت زمان برای پاکسازی بیش از 60 درصد حملات صرف میشود.
 • احتمال مرگ و زندگی: به طرز غریبی 3.5 درصد از این گزارشات ادعا دارند که جان بسیاری از افراد به دلیل اثرات ناخوشایند این آلودگی در سازمان ها در خطر میباشد.
 • خرابی شدید: 63 درصد از سازمان ها بیش از یک روز کاری را صرف برطرف کردن ایستگاه های خود کرده اند.

در ایالات متحده به تنهایی، نزدیک به 80 درصد از شرکت ها در سال گذشته به حملات سایبری دچار شده اند و بیش از نصف آنان دچار این واقعه شده اند. با این حال 96 درصد از سازمان ها در ایالات متحده به مهارت های خود برای متوقف کردن این آلودگی اعتماد چندانی ندارند.

 • حملات سایبری باج گیر در حال افزایش هستند: نزدیک به 80 درصد شرکت های آمریکایی دچار حملات سایبری شده اند و بیش از نیمی از آنان دچار به آلودگی باج گیر شده اند. سازمان های آمریکایی در بین بقیه کشور ها بیشترین گزارش مبنی بر آلوده شده به این مخرب را داشته اند.
 • آلودگی باج گیر مراکز سلامت و سرویس های مالی را هدف قرار میدهد: مراکز سلامت و سرویس های مالی جزو اولین دسته از سازمان هایی هستند که توسط این مخرب ها مورد هدف واقع میباشند. هر دو به احتمالی نزدیک 39 درصد مورد حمله و نفوذ این آلودگی ها قرار میگیرند.
 • ایمیل ها اولین احتمال دچار شدن به باج گیر میباشند: بیش از نصفی از حملات از طریق ایمیل ها انجام میشود. آلمان (61 درصد) و ایالات متحده (59 درصد) در صدر کشور هایی هستند که بیشترین میزان دچار شدن به این مخرب از طریق ایمیل را دارند. کشور هایی چون انگلستان (39 درصد) و کانادا (30 درصد) کمترین میزان دچار شدن به باج گیر از طریق ایمیل را دارند.
 • سازمان های امنیتی به قابلیت تدافعی خود اعتمادی ندارند: روسای سازمان های بزرگ تقریبا از اعتماد به نفس پایینی از قابلیت های خود برای مقابله با باج گیر برخوردار هستند.
 • اقدامات امنیتی موجود در سازمان ها برای مقابله با باج گیر کافی نیست: تقریبا نیمی از این آلودگی ها مربوط به زیرساخت های امنیتی ضعیف سازمان ها میشود.
 • پاکسازی باج گیر ساعت ها طول میکشد: 44 درصد از حملات به سازمان ها باعث میشود که مسئولان IT چیزی حدود 9 ساعت زمان صرف بازیابی این اطلاعات میکنند.
بر چسب ها:
   
دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی