>

10 راه حل جدید آنتی ویروس بیت دیفندر جهت پیشگیری از آلوده شدن به باج گیر

نوشته شده توسط: admin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2016-09-07 بازدید: 1688 دیدگاه: 0

باج گیر، یکی از قدرتمند ترین تهدیدات شبکه در حال حاضر میباشد و غالبا در سازمان ها و شرکت ها از طریق درایو های شبکه، فایل های ضمیمه شده از ایمیل، لینک های مشکوک و وب سایت های آلوده شده که اجازه ی دانلود مستقیم را میدهند منتشر میشود. در یک چهارم اول سال 2016 شاهد یک افزایش 3.500 درصدی در تعداد دامنه های آلوده شده به باج گیر بودیم که همچنین یک رکورد جدید از خود به جا میگذارد.

بر اساس مطالعاتی از سوی بیت دیفندر که در ایالات متحده آمریکا در سال گذشته اتفاق افتاد. آلودگی باج گیر دومین نگرانی مهم و بزرگ کمپانی های بزرگ و معمولی میباشد. با توجه به این مطالعات، 13.7 درصد از مسئولان این سازمان ها مقابله با باج گیر را تهدیدی دشوار و مواجه شدن با آن را مشکل دانستند. مطالعات همچنین نشان میدهند که مقابله با آلودگی های باج گیر و روت کیت در وهله اول نیازمند تخصص و کارشناسی در زمینه مخرب های تحت شبکه میباشد.

برای جلوگیری از حملات باج گیر، متخصصین پشتیبانی آنتی ویروس بیت دیفندر به مدیران IT راهکار های زیر را توصیه میکنند:

  • اطلاعات و داده های دیجیتالی و فضاهای مربوط به این اطلاعات را مرتبا پاکسازی کنید تا مجرمان رایانه ای به سیستم هایی که از آن مطلع نیستید حمله نکنند.
  • سیستم عامل و نرم افزار های خود را به صورت مرتب به روزرسانی نمایید.
  • از تمامی اطلاعات موجود از جمله سیستم های کارمندان به طور روزانه بکاپ بگیرید تا درصورت حمله ی باج گیر بتوانید فایل هایتان را بازیابی کنید.
  • بکاپ اطلاعات مهم خود را به محلی امن، خارج از سایت (سازمان) انتقال دهید.
  • شبکه خود را بخش بندی کنید: تمامی اطلاعات موجود را در یک درایو عمومی (Share) که بقیه کارکنان سازمان به آن دسترسی دارند، قرار ندهید.
  • کارکنان مجموعه را در رابطه با جرایم رایانه ای تحت شبکه آموزش دهید، به عنوان مثال محتوای ضمیمه شده در ایمیل و یا لینک هایی که منبع یا سورس مشخصی ندارند باز نکنید.
  • یک استراتژی ارتباطی بین کارکنان خود برقرار کنید تا به محض ورود آلودگی یا ویروس به مجموعه از آن مطلع شوید.
  • قبل از وقوع هرگونه آلودگی، با مسئولان بالاتر در مجموعه مشورت کنید که در صورت دچار شدن به آلودگی باج گیر تمایلی جهت پرداخت برای بازیابی اطلاعات را دارند یا خیر.
  • یک پروژه ی آزمایشی جهت بررسی میزان امنیت شبکه و مجموعه انجام دهید تا هرگونه آسیب پذیری در مجموعه شناسایی شود.

باج گیر به عنوان جدی ترین و اصلی ترین تهدید در لیست "خطرناک ترین تهدیدات"  در امنیت شبکه سال 2016 توسط مسئول پشتیبانی بیت دیفندر "بگدان دومیترو" قرار گرفته است. در ماه مارس امسال شرکت تحقیقاتی Palo Alto باج گیر Keranger که کاربران مک را مورد هدف قرار میداد، برای بار اول شناسایی کرد.

به گفته ی کارشناس پشتیبانی بیت دیفندر:
"ما تا الان باج گیر هایی برای لینوکس، ویندوز، آندروید و مک را تجربه کردیم" این اتفاقات همه تا دسامبر 2015 اتفاق افتاده اند اما باج گیر های 2016 نه تنها فایل های شما را رمزگذاری میکنند بلکه تمامی اطلاعات شما را در صورت پرداخت نکردن با آنان در فضای مجازی قرار میدهند."
در حال حاضر باج گیر هایی چون Zepto به صورت نمودار صعودی به روند تخریب سازمان ها و اطلاعات مهم مجموعه ها ادامه میدهد و اکنون در ماه های آگوست و اوایل سپتامبر 2016 مبلغی حدود 75 میلیون دلار ضرر را برای سازمان های کوچک و بزرگ متحمل شده است.
باج گیر به احتمال زیاد از سال 2014 بزرگترین تهدید شناخته شده و حل نشده در فضای اینترنت و امنیت شبکه بوده است. در سال گذشته، گزارشات مبنی بر دچار شدن میلیون ها کاربر به باج گیر Cryptowall نسخه 3.0 را نشان میدهد(همچنین تعداد کثیری نیز گزارش نشدند)، همینطور مبلغی حدود 350 میلیون دلار به حساب این باج گیران واریز شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی