>

10 نکته ی مهم برای حفاظت مجموعه از حملات شبکه

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: آموزشی تاریخ: 2017-03-09 بازدید: 621 دیدگاه: 0

در اینجا 10 نکته ی مهم توسط متخصصان شبکه و امنیت را برای شما دست چین کرده ایم. رعایت این 10 نکته ی ساده اما کارآمد امنیتی تاثیر بسزایی در امنیت شبکه و مجموعه شما خواهد داشت.

1- از آخرین نرم افزارهای امنیتی استفاده کنید:

بسته های امنیتی اینترنت بهترین حفاظت را در برابر تروجان ها، ویروس ها و دیگر برنامه های کاربردی در برابر نرم افزارهای مخرب ارایه می دهند. این ترکیب از آنتی ویروس، فایروال، فیلتر آنتی اسپم و توابع دیگر می توانند رایانه های شخصی، تلفن های هوشمند و تبلت ها را نیز از تهدیدهای اضافی در اینترنت به عنوان مثال حملات هکرها محافظت کنند.

2- همیشه بروز بمانید:

حملات آنلاین عمدتا از طریق حفره های امنیتی در برنامه ها، سیستم عامل و یا مرورگر رخ میدهد. در هر بروز رسانی اینترنت، تولیدکنندگان به طور منظم در برنامه های خود از هر گونه نشت امنیتی شناخته شده جلوگیری می کنند. به همین دلیل است که تمام برنامه های کاربردی باید به روز نگه داشته شوند. این در نرم افزارهای امنیتی نیز بکار برده میشود. بوسیله اینترنت این نرم افزارها به طور منظم اطلاعات جاری در مورد تشخیص برنامه های مخرب را دریافت می کنند. بروز رسانی باید برای اندروید، سیستم عامل مک و ویندوز به طور منظم و سریع انجام شود.

3- کلمات عبور امنی انتخاب کنید:

در انتخاب رمز عبور کاربران باید خلاق باشند و از رمزهای عبور مختلفی برای هر اکانت آنلاین استفاده کنند. یک رمز عبور خوب حداقل باید هشت حرف داشته باشد. امن ترین رمز عبور باید ترکیبی از حروف کوچک، بزرگ، عدد و کارکتر باشد. نرم افزارهای رایگان مدیریت رمز عبور نیز می توانند در اداره کردن رمزهای عبور مفید باشند. به طور طبیعی کلمات عبور باید مخفی نگه داشته شوند.

4- از ارتباطات رمزنگاری شده برای انتقال امن داده ها استفاده کنید:

در صورت امکان، انتقال داده ها به وب سایت (به عنوان مثال، وقتی که درگیر خرید آنلاین، بانکداری و یا بازیابی ایمیل هستید) باید از طریق اتصالات رمزگذاری شده انجام شود. اتصالات رمزگذاری شده توسط یک URL که با https آغاز می شوند، انجام می شوند. علاوه بر این، مرورگر یک آیکون به شکل قفل سبز برای شبکه های رمزگذاری شده نمایش می دهد.

5- در هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی احتیاط کنید:

Wi-Fi های عمومی عملا برای گشت و گذار در وب و یا تعیین مکان فعلی خود توسط گوشی های هوشمند بکار می روند. چون شما نمی دانید که این اتصالات چقدر امن می باشند، پس برای بانکداری آنلاین و انتقال داده های حساس مناسب نیستند.

6- در هنگام استفاده از اطلاعات شخصی خسیس باشید:

اطلاعات شخصی ارائه شده در وب سایت ها یا برنامه ها اغلب فاش و یا به اشخاص ثالث فروخته می شوند. به همین دلیل کاربران حداکثر باید فقط فیلدهای مورد نیاز را پر کنند و مقداری از اطلاعات شخصی خود را فاش کنند.

7- مراقب کالاهای رایگان باشید.

8- از منابع امن استفاده کنید.

9- به صورت منظم از اطلاعات پشتیبان (بکاپ) بگیرید.

10- اطلاعات را به درستی پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی