>

هزینه ها و خسارات حفره های امنیتی موجود در سازمان های کوچک

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2016-07-30 بازدید: 1648 دیدگاه: 0

در این بخش به بررسی تاثیرات حفره های امنیتی موجود در سازمان های کوچک و محافظت آنان میپردازیم.
همچنین آمار و ارقام تعداد حملات سایبری به این سازمان ها بررسی خواهد شد.

تقریبا تمامی سازمان های کوچک اقدام کافی برای ارتقای امنیت سیستم های خود جهت برطرف نمودن نقص های امنیتی خود نمیکنند، در نتیجه یک طعمه ی مناسب برای هکرها و مجرمان مجازی به حساب می آیند. اما تنها 31 درصد از این سازمان ها تلاش بر برطرف کردن نقص های امنیتی خود دارند. گذشته از این موضوع، 41 درصد از سازمان های کوچک از احتمالات و ریسک های موجود در این زمینه بی خبر هستند و فقط 22 درصد از این سازمان ها از سال گذشته اقدام به توسعه تدابیر امنیتی خود داشتند. با این حال رشدی قابل توجه از سال 2013 تاکنون در گزارشات و آمار ثبت شده است.

دلایل آسیب پذیری اینگونه سازمان ها میتواند به دو دسته تقسیم شود:

الف) کمبود آگاهی                       ب) مقابله با تهدیدها

هزینه ها و خسارات حفره های امنیتی برای سازمان های کوچک

 

کمبود آگاهی

اکثر حفره های امنیتی به وجود آمده در سازمان ها میتواند به کمبودی آگاهی آن مجموعه اختصاص داده شود. مدیریت این سازمان ها اصولا از تهدیدات مختلفی که در سطح شبکه و وب میباشد مطلع نمی باشد. همچنین بیش از 75 درصد از کارمندان این مجموعه ها سیستم های خود را بدون هیچگونه محفاظت رها میکنند. 29 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به این موضوع اشاره کردند که امنیت سایبری سیستم ها و مجموعه هایشان در اولویت های اولیه آنان قرار ندارد. در همین نظرسنجی فقط 15 درصد از شرکت کنندگان با اطمینان تاکید داشتند که اطلاعات کافی در زمینه امنیت و سایبر دارند. درحالی که چیزی حدود 75 درصد از این تعداد اعتراف کردند که تا حدودی در این زمینه و موضوع اطلاعات داشتند.

مقابله با تهدیدها

کمبود اطلاعات و دچار شدن به تهدیدات محدوده ای خطرناک میباشد که خلاص شدن از آن بسیار سخت میباشد. بسیاری از کسب و کارها به دلیل کمبود اطلاعات دچار تهدیدات سایبری میشوند. چیزی حدود 25 درصد از عوامل کمپانی ها قابلیت جستجو و بستن تهدیدات وارده به مجموعه ی خود را ضعیف یا زیر متوسط ارزیابی میکنند درحالی که 39 درصد از جمعیتی دیگر امنیت کمپانی و سیستم هایشان را خوب یا عالی ارزیابی میکنند. این ارزیابی یک بررسی منصفانه که جای امیدواری دارد را از بازار به ما نشان میدهد.

 

حفره های امنیتی بیش از همه به سازمان های کوچک صدمه میزنند

اینکه حفره های امنیتی موجود در مجموعه ها به سازمان های کوچک بیشتر از همه صدمه میزند ممکن است شما را غافلگیر نکند. بیش از 70 درصد از حملات سایبری هدفشان سازمان های کوچک میباشد. برآورد شده است که 60 درصد از سازمان های هک شده به طور معمول پس از 6 ماه دچار مشکلات جدی میشوند و ممکن صدمات زیادی را متحمل شوند. این تحقیق ممکن است کمی دچار تحریف شده باشد، از آنجایی که تعداد افرادی که نسبت به مسائل امنیتی بی اهمیت هستند بالا میباشد. مردم همچنان راه و روش های معمول امنیتی همچون آنتی ویروس و فایروال ها را ترجیح میدهند.

 

بهای از دست دادن اطلاعات بیشتر از حد انتظار است

کمبود آگاهی و در معرض تهدیدها قرارگرفتن منجر به افزایش زیاد در حملات شده است. این حملات در سال 2014 به 18 درصد و امسال به 31 درصد  افزایش یافته است. اگر تصور کرده اید میتوانید به سادگی از زیر بار این حملات قسر در بروید، بهتر است بار دیگر تجدید نظر کنید. بهای بازگردانی این خسارات در بیشترِ موارد نفس گیر میباشد که منجر به خوابیدن کسب و کار میشود. متوسط هزینه بازگردانی این اطلاعات از دست رفته چیزی حدود 36 هزار دلار میباشد که ممکن است حتی در صورت ضرر بیشتر به 50 هزار دلار هم برسد. این مبلغ میتواند شامل کل ارزش آن سازمان یا آن کسب و کار باشد. بازگردانی اطلاعات از دست رفته میتواند غیرقابل بازگشت هم باشد.

از آنجایی که اکثر سازمان های کوچک قادر به بازگردانی اطلاعات نیستند میبایست اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با حملات درنظر گرفته شود.

 

محافظت از سازمان

تمامی کسب و کار ها و سازمان ها میبایست با احتیاط فراوان پیش بروند تا رویداد هایی اینچنین بر سر راهشان قرار نگیرد. کمی احتیاط و عملکردی محتاطانه میتواند به شما در حفاظت از میلیون ها تهدید کمک کند. نگاهی دقیق و کامل به رویداد هایی که اطراف شما پیش می آیند مطمئنا به شما در روند کاری و پیشرفتتان کمک میکند.

 

منبع: securitymagazine.com

بر چسب ها:
     
دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی