>

رمزگشای باج افزار Wallet منتشر شد

نوشته شده توسط: shahin منتشر شده در: جدیدترین ها تاریخ: 2017-05-19 بازدید: 637 دیدگاه: 0

عرضه ی رمزگشای باج افزار Wallet

صبح امروز یکی از اعضای تازه وارد سایت امنیت شبکه bleepingcomputer.com در انجمن های این سایت رمزگشای باج افزار Wallet را منتشر کرد. این پوست در ساعت 9:13 در تاریخ 18 مه 2017 توسط عضوی به نام Lightsentinelone در انجمن رمزگشای باج افزار Dharma منتشر شد.

پست Pastebin شامل 198 کلید رمزگشای تایید شده توسط کارشناسان امنیتی میباشد که منجر به ساخت رمزگشای اصلی Wallet شده است.

این باج افزار به طرز وسیعی در سراسر جهان منتشر شده است، در نتیجه با عرضه ی این رمزگشا بسیاری از قربانیان خوشحال هستند که میتوانند فایل های خود را برگردانند.

با این حساب اگر فایل های شما توسط این باج افزار رمزنگاری شدند مطمئن باشید که هیچ جای نگرانی نیست و همیشه میتوانید با دسترسی به این فایل های رمزگشا، دیگر فایل خود را بازگردانید.


چگونه فایل های خود را رمزگشایی کنیم

قربانیان باج افزار Wallet را میتوان از روی فرمت و پسوند فایل های قفل شده آنان شناسایی کرد. بدین صورت که فایلی که پسوند آن مثل Filename.email.wallet میباشد و پسوند wallet در انتهای آن باشد.


نمونه ای از فایل های کد شده باج افزار Wallet

برای رمزنگاری فایل های کد شده میبایست اول رمزگشای زیر را دانلود کنید:
http://files.avast.com/files/decryptor/avast_decryptor_crysis.exe

پس از دانلود، بر روی فایل اجرایی دوبار کلیک کنید و صفحه ی زیر نمایان میشود.


رمزگشای Avast برای باج افزار Crysis یا Wallet

قبل از شروع، شما میبایست از صحت نسخه ی 1.0.103.0 مطمئن شوید، از آنجایی که شامل کلید هایی که به تازگی منتشر شده است را دارا باشد. برای مطمئن شدن از نسخه ی این ابزار، میتوانید به عنوان نام این ابزار و در کنار آن نسخه ی مورد نظر را مشاهده کنید. اگر نسخه شما صحیح باشد پس Next  را بزنید.

سپس به صفحه ای منتقل میشوید که از شما میخواهد درایو های ویندوز را جهت اسکن و رمزگشایی فایل ها انتخاب کنید.

در صفحه ی بعد شما میتوانید گزینه هایی را جهت راه اندازی فایل انتخاب کنید.

هر دو گزینه را انتخاب کنید و گزینه ی Decrypt را انتخاب کنید تا شروع به رمزگشایی شود. پس از مدتی زمان فایل های شما به حالت اول بر میگردند. و رمزگشایی انجام میشود. البته این پروسه میتواند مدت زمان بسیاری نیز طول بکشد پس صبر و شکیبایی در وهله ی اول بسیار مهم است. پس از اتمام کار، یک صفحه به شکل زیر نمایان میشود.

پس از اینکه فایل های شما رمزگشایی شد، فایل های کد شده ی اصلی در سیستم شما باقی خواهد ماند. پس از اطمینان از رمزگشایی این فایل ها با استفاده از نرم افزار Cryptosearch به جستجوی فایل های کد شده ی باج افزار Wallet بپردازید و آنها را به یک پوشه مشخص انتقال داده و سپس آنان را پاکسازی یا آرشیو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ضد هرزنامه

captcha

2008 - 2015 ©
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت پانا فناور پارسیان می باشد
برگرفته از اپن کارت فارسی